Share

Konvertera Avalanche AVAX till Pound Sterling GBP

1 AVAX = £7.48 GBP

AVAX till GBP: 1 Avalanche konverteras till £7.48 GBP per October 16 at 7:59 PM
avax
AVAXAVAX
gbp
GBP
köpa Avalanche (AVAX)

Om Avalanche

Avalanche (AVAX) upplever en nedåt trend den här veckan, med det aktuella priset på £7.48 GBP per AVAX. Med en cirkulerande tillgång av 443.56M AVAX är Avalanche's totala marknadsvärde nu cirka £3.37B GBP.

Under de senaste 24 timmarna har handelsvolymen för Avalanche nått £351.22K GBP

För närvarande är AVAX till GBP växelkurs £7.48 GBP för 1 AVAX. Detta betyder:

1AVAX=£7.48GBP
£1GBP=0.13361945AVAX

(Obs: Växlingsavgifter och gasavgifter ingår inte.)

Under de senaste 7 dagarna har priset på Avalanche minskat med 2.32%.Under de senaste 24 timmarna har kursen fluktuerat med 0.07%, nått en högsta nivå på £0 GBP och en lägsta nivå på £0 GBP.

Jämfört med förra månaden har Avalanche ökat med 35.42%.upp från £-- GBP.År för år har Avalanche nedgång med £-- GBP, vilket markerar en 49.65% minskar i värde.

Avalanche Marknadsstatistik
AVAX är en kryptovaluta byggd på Avalanche blockchain. Den har en maximal tillgång av 715.75M, med en nuvarande total tillgång av 470.23M och en cirkulerande tillgång av 443.56M, vilket ger den ett marknadsvärde av 3.37B. Klicka här för att Köpa nu, eller kolla vår steg-för-steg guide om hur man köper Avalanche (AVAX) säkert och enkelt.
Aktuellt pris£7.48
Cirkulerande tillgång443.56M
Marknadsvärde£3.37B
Volym(24h)£351.22K

Avalanche Växelkurser för olika belopp

till GBP värden från today 19:59

  • 0.1=£0.74839GBP
  • 0.5=£3.74GBP
  • 1=£7.48GBP
  • 5=£37.42GBP
  • 10=£74.84GBP
  • 50=£374.2GBP
  • 100=£748.39GBP
  • 500=£3741.97GBP

till AVAX värden från today 19:59

  • £10=1.3361943AVAX
  • £50=6.6809715AVAX
  • £100=13.36194301AVAX
  • £500=66.80971509AVAX
  • £1000=133.61943018AVAX
  • £5000=668.0971509AVAX
  • £10000=1,336.19430181AVAX
  • £50000=6,680.97150907AVAX

Köp kryptovalutor med Bitrue

Skapa ett Bitrue-konto för att köpa och sälja kryptovalutor på den mest säkra kryptovalutabörsen.

Börja din kryptoresa nu!

Populära avax till Fiat-valutaomvandlingar

Andra digitala tillgångar omvandlingar

KryptoUSDINREURBRLRUBTRY
BTCBitcoin81,591.067,750,069.4672,596.95413,911.456,778,152.174,040,753.85
ETHEthereum2,411.57229,067.942,145.7412,233.93200,341.09119,432.11
USDTTether USDt0.9985694.850.888495.0682.9549.45
BNBBinance Coin720.8868,474.98641.423,657.0759,887.7035,701.68
XRPXRP1.30123.741.156.60108.2264.52
SOLSolana104.039,882.0392.56527.778,642.755,152.32
USDCUSD Coin0.9997694.960.889555.0783.0549.51
ADACardano0.2248921.360.200101.1418.6811.13
AVAXAvalanche9.97947.448.8750.60828.62493.98
DOGEDogecoin0.080227.620.071370.406976.663.97

Upptäck fler kryptovalutor

Ett urval av nylistade och trendande kryptovalutor på Bitrue.

  • laptop

    LAPTOP

    Hunter Biden's Laptop
  • stonk

    STONK

    Stonk
  • pons

    PONS

    Pons
  • usdg

    USDG

    Global Dollar
  • ct

    CT

    Concrete
  • ainvda

    AINVDA

    Artificial Inu
  • marscoin

    MARSCOIN

    MarsCoin
  • btw

    BTW

    Bitway
  • drv

    DRV

    Derive
  • cp

    CP

    Cluster Protocol

FAQ

  • Hur mycket är 1 AVAX i GBP?
    Just nu, 1 Avalanche (AVAX är värt ungefär £7.48 GBP. Detta värde uppdateras i realtid baserat på den aktuella marknadskursen.
  • Hur mycket AVAX kan jag få för 1 GBP?
    Vid den aktuella växelkursen kan £1 GBP köpa 0.13361945 AVAX. Detta värde fluktuerar baserat på marknadsförhållanden.
  • Hur har priset på Avalanche förändrats över tid?
    24 timmar: Avalanche's pris har ökat lite sedan igår.
    30 dagar: AVAX till GBP-kursen har ökat jämfört med förra månaden.
    1 år: Avalanche har sett en betydande prisminskning under det senaste året.
  • Hur konverterar jag AVAX till GBP?
    Använd vår AVAX till GBP-omvandlare högst upp på denna sida för att omedelbart konvertera Avalanche till Pound Sterling. Här är några snabba exempel:
    £10 GBP = 1.33619457 AVAX
    10 AVAX = £74.84 GBP
    (Alla visade kurser är ungefärliga och exkluderar avgifter.)
  • Hur köper jag 1 Avalanche på Bitrue?
    Du kan köpa Avalanche säkert på Bitrue, en ledande centraliserad börs. Besök vår Avalanche köpguide för steg-för-steg instruktioner om hur du ställer in din plånbok, verifierar din identitet och lägger din beställning.
  • Vilka liknande kryptotillgångar finns det till Avalanche?
    Om du utforskar kryptovalutor med jämförbara marknadsvärden eller funktioner, kolla in:
    För mer information, besök vår Avalanche tillgångssida för att upptäcka relaterade mynt och altcoins efter kategori eller prestanda.

varning

Kryptovalutamarknader är mycket volatila och kan uppleva snabba prisfluktuationer. Du är ensam ansvarig för dina investeringsbeslut och Bitrue är inte ansvarigt för eventuella förluster du kan ådra dig. Vi förlitar oss på tredjepartskällor för pris och annan data relaterade till kryptovalutorna som anges ovan, och vi är inte ansvariga för dess tillförlitlighet eller noggrannhet. Informationen som tillhandahålls på denna plattform och eventuellt tillhörande material är endast för informationsändamål och ska inte betraktas som finansiell rådgivning eller investeringsrådgivning. För mer information, se våra användarvillkor och sekretesspolicy .