Share

Konvertera Pound Sterling GBP till XRP XRP

£1 GBP = 1.03061072 XRP

GBP till XRP: £1 GBP konverteras till 1.03061072 XRP(XRP) per October 25 at 8:00 PM
xrp
XRPXRP
gbp
GBP
köpa XRP (XRP)

Om XRP

XRP (XRP) upplever en uppåt trend den här veckan, med det aktuella priset på £0.97029 GBP per XRP. Med en cirkulerande tillgång av 63.35B XRP är XRP's totala marknadsvärde nu cirka £61.48B GBP.

Under de senaste 24 timmarna har handelsvolymen för XRP nått £52.1M GBP

För närvarande är XRP till GBP växelkurs £0.97029 GBP för 1 XRP. Detta betyder:

1XRP=£0.97029GBP
£1GBP=1.03061971XRP

(Obs: Växlingsavgifter och gasavgifter ingår inte.)

Under de senaste 7 dagarna har priset på XRP ökat med 2.72%.Under de senaste 24 timmarna har kursen fluktuerat med 0.54%, nått en högsta nivå på £0 GBP och en lägsta nivå på £0 GBP.

Jämfört med förra månaden har XRP minskat med 16.82%.ner från £-- GBP.År för år har XRP nedgång med £-- GBP, vilket markerar en 50.82% minskar i värde.

XRP Marknadsstatistik
XRP är en kryptovaluta byggd på XRP blockchain. Den har en maximal tillgång av 100B, med en nuvarande total tillgång av 99.99B och en cirkulerande tillgång av 63.35B, vilket ger den ett marknadsvärde av 61.48B. Klicka här för att Köpa nu, eller kolla vår steg-för-steg guide om hur man köper XRP (XRP) säkert och enkelt.
Aktuellt pris£0.97029
Cirkulerande tillgång63.35B
Marknadsvärde£61.48B
Volym(24h)£52.1M

XRP Växelkurser för olika belopp

till GBP värden från today 20:00

  • 0.1=£0.09702GBP
  • 0.5=£0.48514GBP
  • 1=£0.97029GBP
  • 5=£4.85GBP
  • 10=£9.7GBP
  • 50=£48.51GBP
  • 100=£97.03GBP
  • 500=£485.15GBP

till XRP värden från today 20:00

  • £10=10.30610726XRP
  • £50=51.53053632XRP
  • £100=103.06107264XRP
  • £500=515.30536322XRP
  • £1000=1,030.61072645XRP
  • £5000=5,153.05363226XRP
  • £10000=10,306.10726452XRP
  • £50000=51,530.53632261XRP

Köp kryptovalutor med Bitrue

Skapa ett Bitrue-konto för att köpa och sälja kryptovalutor på den mest säkra kryptovalutabörsen.

Börja din kryptoresa nu!

Populära xrp till Fiat-valutaomvandlingar

Andra digitala tillgångar omvandlingar

KryptoUSDINREURBRLRUBTRY
BTCBitcoin80,367.557,630,621.8171,603.95400,166.116,444,332.693,994,572.34
ETHEthereum2,343.49222,506.912,087.9511,668.73187,915.03116,480.67
USDTTether USDt0.9986794.820.889774.9780.0749.63
BNBBinance Coin739.6470,227.11658.993,682.8559,309.3036,763.35
XRPXRP1.29123.291.156.46104.1264.54
SOLSolana101.519,638.3490.44505.458,139.925,045.59
USDCUSD Coin0.9997794.920.890754.9780.1649.69
ADACardano0.2053319.490.182941.0216.4610.20
AVAXAvalanche8.94849.107.9644.52717.09444.49
DOGEDogecoin0.077137.320.068720.384096.183.83

Upptäck fler kryptovalutor

Ett urval av nylistade och trendande kryptovalutor på Bitrue.

  • stonk

    STONK

    Stonk
  • axis

    AXIS

    Axis Robotics
  • ainvda

    AINVDA

    Artificial Inu
  • cp

    CP

    Cluster Protocol
  • drv

    DRV

    Derive
  • btw

    BTW

    Bitway
  • usdg

    USDG

    Global Dollar
  • marscoin

    MARSCOIN

    MarsCoin
  • ct

    CT

    Concrete
  • laptop

    LAPTOP

    Hunter Biden's Laptop

FAQ

  • Hur mycket är 1 XRP i GBP?
    Just nu, 1 XRP (XRP är värt ungefär £0.97029 GBP. Detta värde uppdateras i realtid baserat på den aktuella marknadskursen.
  • Hur mycket XRP kan jag få för 1 GBP?
    Vid den aktuella växelkursen kan £1 GBP köpa 1.03061971 XRP. Detta värde fluktuerar baserat på marknadsförhållanden.
  • Hur har priset på XRP förändrats över tid?
    24 timmar: XRP's pris har ökat lite sedan igår.
    30 dagar: XRP till GBP-kursen har minskat jämfört med förra månaden.
    1 år: XRP har sett en betydande prisminskning under det senaste året.
  • Hur konverterar jag XRP till GBP?
    Använd vår XRP till GBP-omvandlare högst upp på denna sida för att omedelbart konvertera XRP till Pound Sterling. Här är några snabba exempel:
    £10 GBP = 10.30619711 XRP
    10 XRP = £9.7 GBP
    (Alla visade kurser är ungefärliga och exkluderar avgifter.)
  • Hur köper jag 1 XRP på Bitrue?
    Du kan köpa XRP säkert på Bitrue, en ledande centraliserad börs. Besök vår XRP köpguide för steg-för-steg instruktioner om hur du ställer in din plånbok, verifierar din identitet och lägger din beställning.
  • Vilka liknande kryptotillgångar finns det till XRP?
    Om du utforskar kryptovalutor med jämförbara marknadsvärden eller funktioner, kolla in:
    För mer information, besök vår XRP tillgångssida för att upptäcka relaterade mynt och altcoins efter kategori eller prestanda.

varning

Kryptovalutamarknader är mycket volatila och kan uppleva snabba prisfluktuationer. Du är ensam ansvarig för dina investeringsbeslut och Bitrue är inte ansvarigt för eventuella förluster du kan ådra dig. Vi förlitar oss på tredjepartskällor för pris och annan data relaterade till kryptovalutorna som anges ovan, och vi är inte ansvariga för dess tillförlitlighet eller noggrannhet. Informationen som tillhandahålls på denna plattform och eventuellt tillhörande material är endast för informationsändamål och ska inte betraktas som finansiell rådgivning eller investeringsrådgivning. För mer information, se våra användarvillkor och sekretesspolicy .